Nocne Czuwanie na Jasnej Górze zanotowanie przez Biuro Prasowe Jasnej Góry
Przedstawiciele Wspólnoty Krwi Chrystusa spotkali się na Jasnej Górze w sobotę, 10 grudnia, aby uczestniczyć w dorocznym czuwaniu modlitewnym. Pielgrzymi przyjechali z całej Polski, w sumie ok. 700 osób. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Błogosławieni i miłosierni”.
„Te pielgrzymki są ogólnopolskie, raz do roku. Przybywamy, aby przede wszystkim podziękować za miniony rok formacyjny i to wszystko powierzyć naszej Królowej Polski, Maryi – wyjaśnia ks. Bogusław Witkowski, misjonarz Krwi Chrystusa, odpowiedzialny za Wspólnotę Krwi Chrystusa w Polsce – Gromadzą się wspólnoty z całej Polski, które są w diecezjach i w parafiach, tam też są animatorzy diecezjalni, przyparafialni, animatorzy grup, którzy pracują nad formacją ludzi świeckich, bo właściwie Wspólnota Krwi Chrystusa jest to ruch ludzi świeckich, który żyje w naszej duchowości, dość może trudnej duchowości, bo już sama nazwa jest trudna – Misjonarz Krwi Chrystusa, ale potrzebna, ponieważ Krew Chrystusa to jest ołtarz, to jest eucharystia, a Eucharystia to jest centrum Kościoła”.
Wspólnota Krwi Chrystusa jest Ruchem obejmującym osoby świeckie, które uczestniczą w charyzmacie i działaniu Misjonarzy Krwi Chrystusa i wspierają duchowością Krwi Chrystusa życie Kościoła lokalnego. Angażują się głównie we własnym środowisku; w swojej rodzinie, szkole, wspólnocie, pracy i w każdym miejscu, do którego prowadzą ich codzienne kontakty życiowe. Głównym zadaniem Ruchu jest formacja duchowa jego członków, która powinna wpływać na otoczenie, przede wszystkim w rodzinie, ale również w miejscu pracy, parafii. Formacja ta odbywa się w czasie rekolekcji i skupień w Domu Misyjnym, a także podczas spotkań w parafii i diecezji.
„Założycielem był św. Kasper del Bufalo, kapłan rzymski żyjący w XIX w. Był księdzem diecezjalnym, w zasadzie nie chciał założyć nowego zgromadzenia, ale chciał odnowić Kościół. Przyjaźnił się też z Wincentym Pallottim, i z tego powstały dwa zgromadzenia – pallotyni, ale też i misjonarze Krwi Chrystusa. Bardzo mocno akcentował apostolstwo świeckich, i misje, więc my szczególnie głosimy Słowo Boże, rekolekcje, misje ludowe, pracujemy ze świeckimi” – mówi ks. Bogusław Witkowski.
Pielgrzymi swoją modlitwę rozpoczęli Apelem Jasnogórskim. Następnie odbyło się nabożeństwo pokutne i uwielbienie.
„Przychodzimy przede wszystkim się modlić, dziękować, przepraszać i prosić o łaskę na następny rok. Temat tego czuwania to jest ‘Miłosierdzie i Błogosławieństwa’, a więc Rok Miłosierdzia, który się kończy, i temat błogosławieństw, który my przeżywamy w ramach formacji, aby stać się błogosławieństwem dla innych, żyć błogosławieństwami” - podkreśla mówi ks. Bogusław Witkowski.
O północy rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem abpa seniora Stanisława Nowaka z Częstochowy. W czasie Eucharystii wierni zawierzyli się Maryi.
„Cieszę się, żeście tak licznie i tak pięknie przybyli na tę świętą noc, noc, która na pewno będzie nocą łaski dla was, i dla całego charyzmatu Przenajdroższej Krwi Chrystusa – mówił w powitaniu abp Stanisław Nowak - Bardzo się módlmy! Żyjemy w czasach niezwykle trudnych, to jest czas krwi, walki aż do krwi ze złem. Nie boję się tego słowa biblijnego, bo to jest wyrażenie biblijne Listu do Hebrajczyków: jeszczeście nie walczyli aż do krwi ze złem, z grzechem. Tak, dzisiaj jest walka ze złem, naprawdę mocna i trzeba naładować się wewnętrznie, niczym akumulator, naładować się energią ducha, żeby iść później, i działać, nieść Przenajdroższą Krew Chrystusa, zbawiać ten biedny, gubiący się świat”.
o. Stanisław Tomoń
BPJG/ mś, dr
2016-12-11, niedziela, godz. 10.00
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz