sobota, 10 grudnia 2016

Nocne Czuwanie na Jasnej Górze zanotowanie przez Biuro Prasowe Jasnej Góry

Nocne Czuwanie na Jasnej Górze zanotowanie przez Biuro Prasowe Jasnej Góry

Przedstawiciele Wspólnoty Krwi Chrystusa spotkali się na Jasnej Górze w sobotę, 10 grudnia, aby uczestniczyć w dorocznym czuwaniu modlitewnym. Pielgrzymi przyjechali z całej Polski, w sumie ok. 700 osób. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Błogosławieni i miłosierni”. 

„Te pielgrzymki są ogólnopolskie, raz do roku. Przybywamy, aby przede wszystkim podziękować za miniony rok formacyjny i to wszystko powierzyć naszej Królowej Polski, Maryi – wyjaśnia ks. Bogusław Witkowski, misjonarz Krwi Chrystusa, odpowiedzialny za Wspólnotę Krwi Chrystusa w Polsce – Gromadzą się wspólnoty z całej Polski, które są w diecezjach i w parafiach, tam też są animatorzy diecezjalni, przyparafialni, animatorzy grup, którzy pracują nad formacją ludzi świeckich, bo właściwie Wspólnota Krwi Chrystusa jest to ruch ludzi świeckich, który żyje w naszej duchowości, dość może trudnej duchowości, bo już sama nazwa jest trudna – Misjonarz Krwi Chrystusa, ale potrzebna, ponieważ Krew Chrystusa to jest ołtarz, to jest eucharystia, a Eucharystia to jest centrum Kościoła”. 

Wspólnota Krwi Chrystusa jest Ruchem obejmującym osoby świeckie, które uczestniczą w charyzmacie i działaniu Misjonarzy Krwi Chrystusa i wspierają duchowością Krwi Chrystusa życie Kościoła lokalnego. Angażują się głównie we własnym środowisku; w swojej rodzinie, szkole, wspólnocie, pracy i w każdym miejscu, do którego prowadzą ich codzienne kontakty życiowe. Głównym zadaniem Ruchu jest formacja duchowa jego członków, która powinna wpływać na otoczenie, przede wszystkim w rodzinie, ale również w miejscu pracy, parafii. Formacja ta odbywa się w czasie rekolekcji i skupień w Domu Misyjnym, a także podczas spotkań w parafii i diecezji. 

„Założycielem był św. Kasper del Bufalo, kapłan rzymski żyjący w XIX w. Był księdzem diecezjalnym, w zasadzie nie chciał założyć nowego zgromadzenia, ale chciał odnowić Kościół. Przyjaźnił się też z Wincentym Pallottim, i z tego powstały dwa zgromadzenia – pallotyni, ale też i misjonarze Krwi Chrystusa. Bardzo mocno akcentował apostolstwo świeckich, i misje, więc my szczególnie głosimy Słowo Boże, rekolekcje, misje ludowe, pracujemy ze świeckimi” – mówi ks. Bogusław Witkowski. 

Pielgrzymi swoją modlitwę rozpoczęli Apelem Jasnogórskim. Następnie odbyło się nabożeństwo pokutne i uwielbienie. 

„Przychodzimy przede wszystkim się modlić, dziękować, przepraszać i prosić o łaskę na następny rok. Temat tego czuwania to jest ‘Miłosierdzie i Błogosławieństwa’, a więc Rok Miłosierdzia, który się kończy, i temat błogosławieństw, który my przeżywamy w ramach formacji, aby stać się błogosławieństwem dla innych, żyć błogosławieństwami” - podkreśla mówi ks. Bogusław Witkowski. 

O północy rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem abpa seniora Stanisława Nowaka z Częstochowy. W czasie Eucharystii wierni zawierzyli się Maryi. 

„Cieszę się, żeście tak licznie i tak pięknie przybyli na tę świętą noc, noc, która na pewno będzie nocą łaski dla was, i dla całego charyzmatu Przenajdroższej Krwi Chrystusa – mówił w powitaniu abp Stanisław Nowak - Bardzo się módlmy! Żyjemy w czasach niezwykle trudnych, to jest czas krwi, walki aż do krwi ze złem. Nie boję się tego słowa biblijnego, bo to jest wyrażenie biblijne Listu do Hebrajczyków: jeszczeście nie walczyli aż do krwi ze złem, z grzechem. Tak, dzisiaj jest walka ze złem, naprawdę mocna i trzeba naładować się wewnętrznie, niczym akumulator, naładować się energią ducha, żeby iść później, i działać, nieść Przenajdroższą Krew Chrystusa, zbawiać ten biedny, gubiący się świat”. 

o. Stanisław Tomoń 
BPJG/ mś, dr 
2016-12-11, niedziela, godz. 10.00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz