Z nadzieją zmartwychwstania, nasza Janeczka odeszła do Pana 21 maja 2026r, po bardzo długiej chorobie. Należała do Wspólnoty Krwi Chrystusa i była w niej sumienna i gorliwa - DZIĘKUJEMY Tobie Janeczko - żyj wiecznie w Bożej radości i bliskości!
Msza św. pogrzebowa 25 maja 2026, w kościele św. Urbana, przy ul. Braniborskiej, blisko DPS gdzie ostatnio przez prawie 9 lat mieszkała Janeczka. Pogrzeb na nowym cmentarzu.
Pielgrzymka do Częstochowy z Diecezji Zielonogórsko-Gorz. na Uroczystość odpustową
Wyjechaliśmy ze Szprotawy przez Zieloną Górę już w sobotę rano.
W pielgrzymkowej drodze była modlitwa ze śpiewem oraz czas dla siostry i brata. Każdy pielgrzym otrzymał: terminy wyjazdów na skupienia i uroczystości, informację gdzie i kiedy są spotkania wspólnotowe, notesik i długopis.
Dzięki pomocy Bożej, modląc się KROPELKAMI- różańcem do Krwi Chrystusa mieliśmy cały autokar pielgrzymów.
RELIKWIA KRWI CHRYSTUSA
Droga Krwi Chrystusa na rozpoczęcie Odpustu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi
EUCHARYSTIA - Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa ks. Andrzeja Szymańskiego CPPS
POCZĘSTUNEK PRZY STRAGANACH, SPOTKANIA WE WSPÓLNOCIE
PROGRAM ARTYSTYCZNY / REKREACYJNY PROWADZONY PRZEZ MISJONARZY KRWI CHRYSTUSA CPPS
PLAYLISTA- wszystkie filmiki z odpustu
NABOŻEŃSTWO MAJOWE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO RELIKWIĄ KRWI CHRYSTUSA
Dziękuję za nasze wspólne pielgrzymowanie, za wspólną modlitwę, śpiew, radość, ale też trud drogi. Za świadectwo wiary, którym mogliśmy się nawzajem ubogacać. Za to, że w sobotę na Jasnej Górze mogliśmy przygotować nasze serca na Uroczystość Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi, Dziękuję za niedzielną uroczystość: Drogę Krwi Chrystusa do siedmiu kaplic. Eucharystię gdzie w koncelebrze brało wielu Misjonarzy Krwi Chrystusa i Księża goście, Po Mszy św. mogliśmy nakarmić nasze ciała wspaniałymi potrawami ze straganów przygotowanych przez Wspólnotę Krwi Chrystusa z całej Polski.
Następnie program artystyczny/rekreacyjny prowadzony Księży Misjonarzy, co budowało wzajemną radość i cieszenia się sobą. Na zakończenie przeżyliśmy nabożeństwo majowe i błogosławieństwo Relikwią Krwi Chrystusa
Niech Matka Najświętsza, której oddaliśmy nasze intencje, wyprasza nam potrzebne łaski u swojego Syna. Niech moc Najdroższej Krwi Chrystusa umacnia nas w codziennym życiu.
9:30 Koronka do Krwi Chrystusa przed Mszą św. Msza Święta w intencji: za wszystkich uczestników Odpustu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi oraz o błogosławieństwo Boże dla ich rodzin.
Ksiądz Zbigniew wygłosił nam i obecnym w kościele temat formacyjny przypadający na miesiąc maj:
OKAZYWANIE MIŁOŚCI PRZEZ RADY I PRAKTYCZNĄ POMOC.
Na tę okoliczność p. Łukasz-organista zaintonował powyższą pieśń, która jest podsumowaniem tematu.
Po Eucharystii udaliśmy się na spotkanie do parafialnej salki
Nasza stała śpiewana modlitwa: Maryjo Dziewico, Niepokalana oraz okresowa, pokrzepiająca pieśń: Jezus zwyciężył, to wykonało się!
Szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc.
Jezus jest Panem, o, alleluja!
Po wieczne czasy Królem królów jest.
Ref.
Jezus jest Panem,
Jezus jest Panem,
Jezus jest Panem,
Jezus jest Panem.
Tylko Jezus jest Panem,
Jezus jest Panem.
On jest Panem ziemi tej.
Alleluja!....
Częstowaliśmy się słodkimi przysmakami i kawką
Dzieliliśmy się działaniem Pana Boga w naszym życiu.
Na zakończenie naszego spotkania Ksiądz Zbigniew udzielił nam Bożego błogosławieństwa.